Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme

Çevrimdışı SinglePlayer 26.08.2014 12:25
yandexgoogle Mesaj: #1
user avatar
İnceleme Ekibi
Seviyesi : Çalışkan Üye
Konu Sayısı: 10
Mesaj Sayısı:39
Rep Puanı: 10
Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme


[Resim: left-4-dead.jpg]

[Resim: oyunhakkinda.png]

Bugnkü oyunumuzun adı Left 4 Dead oyunumuzm hikayesi şöyledir: Left 4 Dead, beyin ve vücut işlevlerini olumsuz etkileyen Yeşil Grip adında salgının yayıldığı Pennsylvania'da başlar. Salgının başlamasından iki hafta sonra Yeşil Grip tehlikeli bir mutasyon yaratmaya başlar.

Grafikler bakımından pek gelişmiş sayılmaz ama oyun oldukça Walking Dead benzeri bir oyundur.Zombiler hemen hemen aynıdır oyunun senaryosu pek etkileyici sayılmaz oyunda bir kaç adet güvenli ev vardır bu evler bazıları yer altında bazıları dağın en üstünde bazıları tren içi bile olabilir.Oyun Valve tarafından yapılmıştır.
Tabi ki bu yüzden zombiler oldukça iyi yapılmış bulunmaktadır yapay zeka oyunda aktif olmaktaadır.Zombiler ışığı görünce ışığa doğru koşmaktadır bunun için bir ışık saçan bomba bile var.Oyunda karanlık ağır bastığı için feneri yakmak zorundayız ve feneri yakıncada zombiler fenere doğru koşmaya başlamaktadır.Oyunun içinde 5 sezon ve her sezon 4 er bölümden oluşur asıl Left 4 Dead oyununda bu sezonlar 5 bölümlerde 5 olmaktadır.Oyunun şimdilik 2 serisi vardır vardır.Left 4Dead 3 ise yakında Half-Life3 ile birlikte çıkacaktır.Oyunun 3 farklı modu vardır.


1.Multiplayer mod :Oyunda farklı insanlarla beraber 2 gurup şeklinde savaşılmaktadır zombi vs insan gibi.

2.Versus mod:Co-Op mod olarakta adlandırılabilir oyunda 4 kişilik ekip halinde multiplayer olarakyapay zeka verilmiş botlara karşı savaşılır.

3.Single mod:Tek oyuncu olşarak sezonlar bitirilmeye çalışılır.

Görev ve tek oyunculu oyun modlarında, hayatta kalan 4 kişiden birini oynayabiliriz. Bu kişiler:
BILL: Vietnam’da görev yapmış yeşil bereli bir aksiyon adamı. Tek derdi buradan kurtulup dövüşeceği başka bir gün için hayatta kalabilmek. Fakat fazla ömrü kalmamıştır.
FRANCIS: Deri yeleği ve neredeyse vücudunu tamamen kaplayan dövmeleriyle soğukkanlı bir motorcu.
LOUIS: Salgın patlak verdiğinde bir teknoloji bayiisinde çalışırken hastalıklı bir kişi tarafından saldırıya uğrayıp onu bayılttıktan sonra şehrin yok olduğuna tanıklık etmiştir.
ZOEY: Salgın patlak vermeden bir üniversite öğrencisi olarak aileseinin yanına gelmiştir ancak babası hasta olunca babasını vurmak zorunda kalmıştır. Korku filmlerine bayılır.
Hunter: Yaptığı seri hareketlerle genelde yüksek yerlerden üstünüze atlayıp daha sonra pençeleriyle sizi parçalara ayırmakla karşı karşıya bırakır. Çıkardığı hırıltı ve havada zıplarken bağırmasından yakında olduğu anlaşılabilir. Çok uzak mesafelerden bile atlayabildiği için dikkat edilmesi gereken bir düşmandır.Çok kolay ölür ama canınızı çok çabuk düşürür.
Boomer:Boomer, şehirdeki obez insanların hastalıklı halidir. Hantal görünüşlü olmasına rağmen kusmuğuyla tüm ekibi bile etkileyebilir. Genelde köşebaşlarından veya dar koridorlardan gelip hastalık kusar. Eğer Boomer’ın kusmuğu üzerinize bulaşırsa ekranı bir süreliğine yemyeşil renkte bulanık olarak görmeye başlarsınız, bu esnada da kalabalık bir infected grubu üzerinize akın etmeye başlar. Çıkarttığı homurdanma seslerinden nerede olduğu tahmin edilebilir. Ekiptekilerden birine yakın duran Boomer’a ateş etmemek, mouse’un sağ tuşuyla ittirip kısa bir süreliğine etkisiz hale getirdikten sonra patlatmak gerekir.Şişko olmasına rağmen normal bir infected kadar hızlıdır.En kolay ölen boss infected'dır.Ama size direk saldırması halinde(elleriyle) bir Hunter kadar canınızı düşürebilir.
Smoker:Sinsiliğiyle bilinir. Çatılardan veya çok uzak mesafelerden gözüne kestirdiği kurbanını diliyle kendine doğru çekerek sürükler. Hareket ederken yeşil kabarcıklar şeklinde iz bırakır, bu sayede yeri tayin edilebilir. Smoker ölürken etrafa yaydığı duman yüzünden karakterlerimizin geçici bir süre dumandan boğulmasına sebep verir. Bu duman canınızı etkilemez. Yalnızca görüş mesafesini düşürür.
Witch: Oyunda oynayamadığımız tek özel hastalıklıdır. Yardım bekleyen biri gibi yerde oturup uzaklardan bile duyulabilen ağlamasıyla tanınır. Ailesi salgın sırasında ölen, bu olay sonucunda ağlamaya başlayan genç kız, hastalanmış ve içinde ailesine yapılanlar yüzünden olan büyük bir sinir besleyen cadıya dönüşmüştür. Eğer yolunuzun üzerinde engel değilse Witch’e çok yaklaşmamak, üzerine fener doğrultmadan geçmek gerekir. Kolay ölür ancak çok seri hareketlerle yerinden fırlayıp tek vuruşta sizi öldürebilir. Bu sırada başka bir arkadaşınız ateş ederse anında ayağa kalkıp en yakınındakine(bu durumda size) saldırır. Silahınız ya da saldırdığı kişi kim olursa olsun başına ateş etmek daha kolay ölmesini sağlar.
Tank: Oyuna girdiği anda ekranın sallanmasından yaklaşmakta olduğunu anlayabilirsiniz.Ama bazı durumlarda Tank olduğu noktada durur ve sizin gelmenizle birlikte saldırıya başlar. Yakınına kadar sokulmamak, seri hareket ederek sürekli kaçmak, bir yandan da takım olarak ateş edip en kısa sürede öldürmek gerekir. Aksi halde güçlü darbeleri ile sizi uzağa fırlatır ve canınızın yarısını bile götürebilir.Uzakta duran arkadaşlarınıza bile yerden alıp fırlattığı kaldırım parçalarıyla tüm ekibi etkisiz hale getirebilir. Oldukça iri ve dayanıklıdır. Oyun senaryosu güzel olmasada oyun yine iyi yapılmş bir oyundur.

[Resim: goruntuler.png]

[Resim: 9402662aaa.jpg]
[Resim: 7366574aaa.jpg]
[Resim: 9679417aaa.jpg]

[Resim: trailer.png][Resim: giphy2376de.gif]
Website Mesaj Bul Alıntı
Sponsor Reklam Alanı
Bu alana reklam verebilirsiniz. Reklam vermek için admin@torrent-cenneti.com mail atmanız yeterli olacaktır.
Çevrimdışı Irish 26.08.2014 13:21
yandexgoogle Mesaj: #2
avatar
Üye
Seviyesi : Aktif Üye
Konu Sayısı: 34
Mesaj Sayısı:72
Rep Puanı: 58
Cvp: Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme

Bir yazar olarak , cevaplıyorum ki , pek beğenmedim , oyunun motoruna - gelişimlerine ve farklılıklarına neredeyse hiç dikkat çekmemişsin , ayrıca , resimlere , logo ekler isen , daha iyi olur.Ve paragraflar arası , resimler çok daha iyi olabilir ve yazı uzunluğunu da yetersiz buldum diyebilirim , dediklerime , kulak verirsen bence çok daha iyi bir inceleme olabilir. Smile

Emeğine sağlık , elin dert görmesin. (y) Smile
Mesaj Bul Alıntı
Çevrimdışı Ghost35 26.08.2014 15:15
yandexgoogle Mesaj: #3
user avatar
Moderatör
Seviyesi : Moderatör
Konu Sayısı: 26
Mesaj Sayısı:71
Rep Puanı: 70
Cvp: Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme

Bende bir inceleme yazarıyım ve bu inceleme türü bilmeyenlere anlatma tarzıdır bilen birine anlatmak için oyun moturu,geliştırıcisi,dağtımcısı,çıkış tarihi,ilk hafta kaç tane sattığı ve oyunun en detaylı incelemesidir @SinglePlayer video incelemeleri detaylı ve bilen birine anlatırmış gibi detaylı anlatır ve yazarkende sadece oyun ve yapısından bahseder yazısı için tebrik ederim @Irish sizde inceleme yazarıysanız duyurular bölümünde incelme ekibi alımı var oraya başvuru yapın ve ikinizide ekibe almayı düşünüyorum iyi forumlar Cool
[Resim: James-Bond-0072.jpg]


[Resim: tumblr_inline_mhwl05TMrf1qz4rgp.gif]Torrent-Cenneti.Com Adresimizde Yayınlanan Linki görebilmek için giriş yapmanız ya da üye olmanız gerekir.
(Bu konu en son: 26.08.2014 Tarihinde, Saat: 15:17 düzenlenmiştir. Düzenleyen: Ghost35.)
Website Mesaj Bul Alıntı

Konu Araçlarını Göster

« Önceki Konu | Sonraki Konu »

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Game Swat 4 İnceleme - Torrent-Cenneti - İnceleme Ghost35 0 625 Ghost35
19.08.2014 18:15 Son Yoruma Git
Android Asphalt 8 Airborne İnceleme - Torrent-Cenneti - Android İnceleme Ghost35 1 734 SinglePlayer
13.08.2014 16:50 Son Yoruma Git
  Cars 2-Torrent cenneti-İnceleme-Cars 2 SinglePlayer 0 538 SinglePlayer
13.08.2014 11:43 Son Yoruma Git


Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme konusu
Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme Konusunun Linki Direk Link
Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme Konusunun HTML Kodu HTML Link
Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme Konusu BBCode Linki BBCode Link
Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Anahtar Kelimeler

Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme torrent indir, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme torrent download, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme indir, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme hd, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme türkçe altyazılı, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme torrent dizi indir, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme torrent oyun indir, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme torrent müzik indir, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme zamunda torrent, Left 4 Dead - Torrent-Cenneti - İnceleme downloadŞu anda bu konuyu okuyanlar: 1 ZiyaretçiTorrent Oyunlar | Torrent Filmler | Torrent Diziler | Torrent Belgesel |

torrent oyunlar,torrent diziler,torrent belgeseller,torrent müzikler,indir

Microsoft Office 2010 İndir , winrar indir , oyun oyna , Cheat Engine indir